Bizi Arayın.. +90 (531) 232 48 09

Sıkca Sorulan Sorular


Sorunuz aşağıda yer almıyorsa bize yazın.

Yan etkileri bugüne kadar görülmemiştir. Bu tedavi sırasında vücutta herhangi bir cerrahi müdahale söz konusu değildir. Olası kontrendikasyonları (Manyetik Rezonans tedavisinin uygun görülmediği hastalıklar) hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecektir.
Gerek Artroz gerekse osteoporoz tedavisinde, manyetik alanlar, istenmeyen yan etkilere sebep olmadan tesir ederler. Bazen hastalar tedavi edilen bölgelerde hafif bir karıncalanma veya hafif bir ısınma hissedebilmektedirler. Fakat bunu daima hoş ve rahatlatıcı bir his olarak algılamaktadırlar.
Eğer doktorunuz, tedavi uygulamasının aleyhine herhangi bir bulguya rastlamadıysa, tedavi başlatılabilir.
Manyetik Rezonans tedavisinin etki mekanizması, doğrudan, çok güçlü bir elektromanyetik alana sahip (EM alanları) Manyetik Rezonans görüntüleme cihazından türetilmiştir. MBST ® cihazları 10.000 kez daha zayıf manyetik alanlarla çalıştıklarından, organizma üzerinde olumsuz etkiler beklenmemektedir. Şimdiye kadar olumsuz bir yan etki görülmemiştir.
Hasarlı dokulara ait vücut hücrelerine yeterince sıvı sağlandığında, MBST ® Manyetik Rezonans tedavisinin optimal etkisi elde edilir. Bu nedenle tedavi öncesinde yeterli miktarda sıvı almanız gerekir. Günde en az 1,5 ile 2 litre arası su, meyve suyu, çay ya da benzeri alkolsüz içecekler tüketilmelidir. “İşleyen demir pas tutmaz” misali, artroz ve osteoporozda hareket etmek çok önemlidir. Bu yüzden, hareket edin, zinde kalın. Yürüyüşler yapın ve devamlı hareket halinde olun. Ancak, kendinize aşırı da yüklenmeyin. En doğrusu, doktorunuza veya terapistinize uygun bir egzersiz programı için danışmanız olur.
Tedavi bitiminde kendinizi korumalı ve tedaviyi ızleyen ilk zamanlarda aşırı fiziksel zorlamalardan mutlaka uzak durmalısınız.
Manyetik Rezonans tedavisi, eğer doktorunuz uygun görürse temel olarak birkaç kez tekrarlanabilir. Ancak, tedaviler çok sık aralıklarla birbirini takip etmemelidir ve tedavi eden hekim ile koordine edilmelidir.
Genel olarak: Tedavinin uygun görülmediği bir hastalığı olmadığı takdirde, yaşa veya bünyeye bakmaksızın herkes tedavi olabilir. MBST ® terapistiniz, sizi önce detaylıca muayene eder ve tedaviye mani olabilecek tüm kriterleri göz önünde bulundurur, ancak o zaman tedavi olabilirsiniz.
Geleneksel manyetik alanlar ile Manyetik Rezonans alanları arasında fiziksel açıdan dahi önemli farklılıklar vardır. Manyetik Rezonans, fiziksel olarak tamamen farklı bir süreçtir. Bu ’rezonans’ kelimesinden de anlaşılmaktadır; yani hidrojen atomunun çekirdeğindeki pozitif yüklü parçalar, ancak ve ancak belirli fiziksel koşullar altında tedavi cihazımızla tam hedefe yönelik reaksiyon gösterirler. Dokunun içerisine etkin bir enerji transferi gerçekleşir. Diğer manyetik alan cihazlarıyla sadece görünüm açısından bir benzerlik mevcuttur. Benzersiz özelliği MedTec firması tarafından geliştirilen Manyetik Reyonans teknolojisidir. Dünya çapında başvuruları yapılmış, kısmen de patentleri alınmıştır (örneğin, Avrupa, Avustralya, ABD ve Kanada’da). Bundan sonra mutlaka tedavi cihazlarının etiketlerine bakmanızı tavsiye ederiz. Sizin yakınlarınızda da mutlaka MBST® Manyetik Rezonans tekniği ile tedavinizi gerçekleştirecek olan bir doktor vardır
Copyright MBST © 2015 Tüm Hakları Saklıdır